منشور اخلاقی

منشور اخلاقی

بسمه تعالی

منشور اخلاقی حاکم بر صندوق پژوهش و فناوری استان یزد

 

این منشور برای اشاعه و اعتلای فرهنگ اسلامی و ارزش­های انسانی، رفتاری و سازمانی در صندوق پژوهش و ­فناوری­ استان­ یزد و نهادینه‌کردن آن در اندیشه و عمل کارکنان تدوین شده است. ما به ‌عنوان اعضای خانواده بزرگ صندوق پژوهش و ­فناوری­ استان­ یزد برای ادای هرچه بهتر وظایف شرعی، قانونی و مسئولیت‌های اداری با تکیه بر باورها و ارزش‌های اسلامی و در راستای توسعه و بهبود خدمت رسانی، خود را ملزم به‌رعایت اصول و مفاد زیر می‌دانیم:

اصول حاکم بر منشور

1- برابری: همه انسانها فارغ از نژاد و قومیت، زبان و لهجه، شغل و ثروت و سایر وجوه تمایز، برادر و برابر و فاقد رجحان نسبت به سایرین هستند و در ارائه خدمات همه مشتریان ارجمند جایگاه یکسانی دارند.

2- حاکمیت قانون در مناسبات اداری: همه فرآیند­ها و امور در صندوق پژوهش و ­فناوری­ استان­ یزد مبنای قانونی دارد و تصمیمات و اقدامات کاری مدیران و کارکنان در چارچوب قوانین و مقررات حاکم، انجام می شود.

3- محرمانه بودن اطلاعات: اطلاعات صندوق پژوهش و ­فناوری­ استان­ یزد به ‌ویژه اطلاعات مربوط به ‌مشتریان محرمانه است و این اطلاعات تحت هیچ شرایطی در اختیار افراد غیرمجاز داخل یا خارج از صندوق پژوهش و ­فناوری­ استان­ یزد قرار نمی گیرد.

4- شایسته­سالاری در خدمت بهره­وری، نوآوری و بهبود مستمر: منابع و دارایی­های مالی و غیرمالی صندوق پژوهش و ­فناوری­ استان­ یزد به عنوان سرمایه­های سهامداران و به رسم امانت در اختیار صندوق واقع شده است و اقتضای امانت­داری، التزام به بهره­وری در استفاده از این دارایی­ها برای خدمت­رسانی می­باشد. از آنجا که نیروی انسانی ارزشمندترین سرمایه صندوق پژوهش و ­فناوری­ استان­ یزد است رعایت و اجرای موازین شایسته­سالاری، متضمن تحقق بهره­وری خواهد بود.

5- مسئولیت­پذیری و پاسخگویی: صندوق پژوهش و ­فناوری­ استان­ یزد برای ارائه خدمت به مردم و ذی‌نفعان تأسیس شده و در برابر آنان پاسخگوست و تمامی کارکنان آن نیز ضمن قبول مسئولیت انجام امور جاری خود در برابر مردم و مراجع ذی‌صلاح پاسخگو هستند.

6- سلامت اداری و عدم سوء استفاده از موقعیت شغلی: کارکنان صندوق پژوهش و ­فناوری­ استان­ یزد از اختیارات و جایگاه شغلی و سازمانی خود در جهت منافع شخصی یا گروهی استفاده نمی‌کنند و اختیارات شغلی فقط باید برای تحقق اهداف صندوق پژوهش و ­فناوری­ استان­ یزد و ایفای وظایف شغلی مورد استفاده قرار گیرد. 

7- تعهد و وفاداری به صندوق: کارکنان نسبت به صندوق پژوهش و ­فناوری­ استان­ یزد، اهداف، مأموریت‌ها و ضوابط آن متعهد و وفادار بوده و با علاقمندی، تمام توان خود را برای انجام صحیح وظایف و مسئولیت‌های شغلی و سازمانی به کار می­گیرند.

8- عفاف و پوشش مناسب اداری: کارکنان از پوشش مناسب اداری و اسلامی برای حضور در محیط کار استفاده می­کنند و در گفتار و کردار خویش نیز حریم عفاف را رعایت می­کنند.

9- مشارکت و کار گروهی: کارکنان همواره روحیه کار تیمی و مشارکت­پذیری را در خود تقویت کرده و در انجام دادن فعالیت‌های گروهی پیشگام هستند. 

10- رفتار و برخورد با ارباب رجوع و همكاران: مردم و شهروندان به عنوان ذي­حق براي نظام اداري هستند، کارکنان تلاش می­نمايند با ايجاد ارتباط مناسب و ارائه خدمت بهتر، تصويري مثبت از دستگاه اجرايي و نظام اداري در ذهن مشتریان ايجاد كنند. به مراجعه­كنندگان به صورت عادلانه و در چارچوب قوانين، مقررات و ضوابط خدمت ارائه می­دهند. در محدوده وظايف شغلي، اطلاعات و راهنمايي­هاي لازم و مناسب را به ارباب رجوع ارائه و در زمينه خدمت، شفاف­سازی می­کنند. خواسته­هاي قانوني ارباب رجوع را در چارچوب وظايف خود با صحت، دقت و سرعت و بدون تشريفات زائد اداري و تحميل هزينه اضافي به وي ارائه می­دهند. به ارباب رجوع احترام گذاشته و در استقبال و صحبت با آنان گشاده­رو هستند و احترام و اعتماد متقابل در تعاملات سازمانی در تمام سطوح به جد مورد توجه است و پيشنهادات و بازخوردهاي مراجعه­كنندگان به عنوان منبعي گران­بها براي بهبود عملكرد نگاه می­کنند. سعي می­كنند تا فرهنگ تكريم ارباب رجوع، پاسخ گويي و گره­گشايي از مشكلات مردم و مراجعان به يك ارزش حاكم در نظام اداري تبديل گردد. روحيه قدرداني از ديگران را در خود تقويت كرده و سعي می­نمايند كه اين امر را در بين همكاران اشاعه دهند. دانش، تجربه و توانمندي­هاي خود را با سعه صدر در اختيار همكاران قرار داده و در ارتقاي توانمندي هاي آنان كوشا هستند. تا حد ممكن در حل مشكلات شغلي همكاران تلاش می­نمايند و از تجسس در زندگي خصوصي آنان پرهيز می­كنند

 

گزارش تصویری

  • Prev
هر فرد در طول حیات خود ممکن است بارها توسط دیگران مورد ارزیابی قرار گیرد. برخی از این ارزشیابی ها دارای جنبه های تشویقی و برخی دیگر منتقدانه است. انتقاد از دیگران در صورتیکه هوشمندانه انجام شود آثار بسیار مفیدی خواهد داشت، درغیر این صورت ممکن است با واکنش های منفی مختلف مواجه شود. این رفتار، هنری است که باید آموخت و بدون آگاهی از روش کاربرد آن زیان بار خواهد بود.انتقاد درست آن است که ضمن تاکید بر نقاط قوت به نقاط ضعف فرد نیز اشاره کند و با ارایه راهکارهای مناسب برای رفع آن سخن به میان
هر فرد در طول حیات خود ممکن است بارها توسط دیگران مورد ارزیابی قرار گیرد. برخی از این ارزشیابی ها دارای جنبه های تشویقی و برخی دیگر منتقدانه است. انتقاد از دیگران در صورتیکه هوشمندانه انجام شود آثار بسیار مفیدی خواهد داشت، درغیر این صورت ممکن است با واکنش های منفی مختلف مواجه شود. این رفتار، هنری است که باید آموخت و بدون آگاهی از روش کاربرد آن زیان بار خواهد بود.انتقاد درست آن است که ضمن تاکید بر نقاط قوت به نقاط ضعف فرد نیز اشاره کند و با ارایه راهکارهای مناسب برای رفع آن سخن به میان
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…